Wydajemy książki      Tłumaczymy     Uczymy języków obcych


 

Polecamy: Kursy nauki języków obcych i innych przedmiotów

 • język angielski
 • język niemiecki
 • język rosyjski
 • język włoski
 • inne języki
 • matematyka

Indywidualnie, małe grupy, on-line

Doświadczeni nauczyciele, przyjazna i miła atmosfera

Oferujemy tłumaczenia zwykłe i przysięgłe:

 • język angielski
 • język niemiecki
 • język rosyjski
 • język włoski
 • inne języki

 


 

Unsere Auslieferung in Deutschland:

Südost Service GmbH   
Am Steinfeld 4

94065 Waldkirchen

Tel. +49 (0) 8581 9605-0
Fax +49 (0) 8581 754

www.suedost-service.de

Unsere Bücher in der Buchhandlung

in Deutschland  in Österreich             

Unser Angebot   

 

             

             

      

 


 

Solny świat głęboko ukryty pod ziemią to IX poziomów chodników i sztolni, 245 km korytarzy oraz 2391 komór, kaplice, w tym podziemne Sanktuarium - Kaplica św. Kingi, jeziora oraz wykute w soli rzeźby.

W ciągu ponad 700 lat eksploatacji wielickiego złoża wydrążono ok. 7,5 mln metrów sześciennych pustek – powstał niezwykły labirynt pełen osobliwości, cudów natury, śladów górniczej pracy sprzed wieków. Kopalnia jest jedynym w Europie i na świecie podziemnym szlakiem turystycznym prowadzącym przez jej najpiękniejsze i najcenniejsze rejony. Podziemny świat od pokoleń fascynował niezliczone rzesze turystów. W żadnym innym miejscu (na świecie) nie odnajdziemy niczego choćby w małym stopniu porównywalnego z wielickim labiryntem.Wybierając Trasę turystyczną przechodząc przez kolejne chodniki i komory zostajemy wplątani w niezwykłą opowieść o ludziach oraz potędze natury, która przed milionami lat stworzyła wielickie złoże soli.

 

Wędrówka podziemnym szlakiem pozwala prześledzić dzieje solnego górnictwa od średniowiecza aż po współczesność, sięgnąć do prehistorii, kiedy to na terenach Wieliczki ludy kultury lendzielskiej uzyskiwały sól warzoną z owierzchniowych solanek. Wybierając Trasę Górniczą śmiałkowie otrzymują górniczy ekwipunek, na który składają się: ochronny kombinezon, kask, pochłaniacz i lampa. Tak wyposażeni wyruszają XIV-wiecznym szybem Regis w głąb ziemi, gdzie czekają na nich "węgierskie psy", jedyne w swoim rodzaju kalafiory, kaszty. Przed nimi około 3 godziny pasjonującej wędrówki...Kopalnia soli "Wieliczka" to niezwykły, niepowtarzalny zabytek kultury polskiej o ogromnej wartości historycznej i przyrodniczej, jeden z nielicznych rezerwatów i skansenów górniczych na całej kuli ziemskiej - od 1978 roku na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Na kartach tego albumu znakomity fotograf Paweł Zechenter zawarł swoją własną podróż do serca wielickiej Kopalni. Strona po stronie prowadzi nas przez Trasę turystyczną i Trasę górniczą, odkrywając ich niepowtarzalne piękno, na które złożyły się setki lat ludzkiej pracy oraz miliony lat twórczej działalności natury.

 

W sprzedaży dostępne są następujące wersje językowe: angielska, niemiecka, włoska, francuska, rosyjska, arabska, chińska, węgierska, czeska, norweska, niderlandzka, hiszpańska, fińska, szwedzka, białoruska, ukraińska, hebrajska, japońska, bułgarska oraz polska.

Autorem zdjęć jest znany krakowski fotografik Paweł Zechenter. Z ponad 5 000 wykonanych zdjęć wybrał 80 najlepszych, ukazujących tradycyjną Trasę Turystyczną oraz otwartą dwa lata temu Trasę Górniczą. Opisy fotografii wzbogacone zostały o krótkie informacje historyczne lub ciekawostki związane z danym miejscem. Komentarz faktograficzny zawarty jest we wstępie dr inż. Kajetana d'Obyrna, prezesa Zarządu Kopalni Soli "Wieliczka" SA.

Okładka miękka ze skrzydełkami, format 30 x 32 cm, str 112